Warunki współpracy

 

Dokładamy wszelkich starań, by współpraca z East West Link przebiegała dla Państwa jak najbardziej komfortowo. O komforcie współpracy decyduje nasze zaangażowanie w proces rekrutacji, każdego naszego klienta traktujemy indywidualnie, podobnie jak pracowników, których dla Państwa rekrutujemy. Bierzemy na nasze barki wszystkie działania formalno-prawne, których dopełnienie gwarantuje sukces przy zatrudnianiu obcokrajowca. Stąd unikalność i precyzja naszych działań – dostosowanych do Państwa potrzeb.

Po podjęciu decyzji o współpracy z nami, prowadzimy Państwa przez kolejne etapy procesu zatrudnienia nowego pracownika.

Do zatrudnienia obcokrajowca niezbędne jest uzyskanie pozwolenia na pracę w Polsce poprzez tzw. procedurę uproszczoną (dotyczy pracowników z Ukrainy, Białorusi, Rosji, Gruzji i Mołdawii) na podstawie oświadczeń o zamiarze zatrudnienia cudzoziemca lub też poprzez standardową procedurę wydawania zezwoleń na pracę przez Urzędy Wojewódzkie. Szczegóły procedur mogą Państwo znaleźć w dziale Procedury i akty prawne.

zdjecie1

 

Etapy i formy realizacji zatrudnienia oraz obsługi kadrowo-płacowej pracowników.


1. Dokumenty wymagane do przyjazdu do pracy
Na miejscu weryfikowane są wszystkie informację mogące mieć wpływ na podjęcie zatrudnienia w Polsce: historia pracy w kraju pochodzenia, niezbędne do przekroczenia granicy dokumenty, ważność dokumentów podróży, niekaralność i inne.
Dzięki długoletniej współpracy z Konsulatami oraz Strażą Graniczną EWL jest firmą rozpoznawaną i pozytywnie kojarzoną, co pomaga w błyskawicznej realizacji wniosków wizowych dla pracowników.

 

2. Przyjazd do Polski.
EWL zajmuje się organizacją podróży do Warszawy. Pomaga w rezerwacji biletów i synchronizacji przyjazdu grup pracowników. Przed zaplanowanym przybyciem do Polski przekazuje pracownikom wszelkie szczegóły ułatwiające poruszanie się w polskiej rzeczywistość (zakup kart SIM do telefonów, zakładanie konta bankowego, niezbędne zwroty w przypadku braku znajomości języka). Zapewnia także stałą pomoc zdalną podczas podróży.

Biuro EWL usytuowane jest w biurowcu przy Dworcu Zachodnim w Warszawie, który jest rozpoznawalnym i dogodnym punktem komunikacyjnym (Dworzec PKP oraz międzynarodowa komunikacja autobusowa). Międzynarodowe lotnisko im. Fryderyka Chopina oddalone jest 15 min drogi samochodem od biura. Dzięki dogodnej lokalizacji istnieje możliwość sprawowania opieki nad pracownikiem od momentu jego przybycia do Warszawy do chwili przyjazdu do miejsca zakwaterowania.

 

3. Niezbędne dokumenty, dopełnienie formalności.
Wymagane badania lekarskie oraz szkolenia BHP są planowane i organizowane przez firmę , tak aby wiązało się to z jak najkrótszym czasem oczekiwania pracownika na podjęcie zatrudnienia. Istnieje możliwość zapewnienia badań i kursów zarówno za granicą jak i w Polsce. Podczas kursów realizowanych w Polsce zapewniona jest pomoc tłumacza. Wszelkie czynności wykonywane są zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Po uzyskaniu wymaganych zaświadczeń podpisywana jest z pracownikiem umowa o pracę. W wypadku konieczności zakwaterowania pracownika (niedogodna godzina przyjazdu do Warszawy, opóźnienia w podróży, oczekiwanie na wyniki badań), firma EWL zajmuje się także dostarczeniem pracownika do miejsca noclegowego.

 

4. Podjęcie pracy
Po dopełnieniu formalności potrzebnych do podjęcia zatrudnienia pracownicy dostarczani są do miejsca wykonywania pracy/zakwaterowania. W ramach usługi dostarczenia pracowników, EWL umożliwia także wynajęcie odpowiednich środków transportu (samochód/minibus) w celu dowiezienia pracowników do miejsca zakwaterowania.

 

5. Opieka i kontrola nad pracownikami.
Podczas wykonywania pracy firma EWL realizuje bieżący monitoring oraz utrzymuje stały kontakt zarówno z pracownikami, jak i kadrą zarządzającą.


W razie potrzeby agencja zapewnia tłumaczy (także języków dalekowschodnich) i zapewnia pełną obsługę kadrowo-płacową (zgłoszenia ZUS, rozliczenia godzin pracy, wypłata wynagrodzeń, odprowadzanie podatków). W imieniu pracowników agencja uzyskuje ponadto numery NIP w Urzędzie Skarbowym i pomaga w zameldowaniu na czas oznaczony oraz założeniu konta bankowego.

 

Na życzenie w imieniu pracowników wyrabiane są także Karty Pobytu na terenie RP. Umożliwiają one podróże po strefie Schengen bez konieczności posiadania dodatkowych dokumentów.Wszelkie rozliczenia i potwierdzenia dostarczane są do miejsca wykonywania pracy (np. raporty miesięczne ZUS, potwierdzenia wypłat).


Wieloletnie doświadczenie przy obsłudze cudzoziemców gwarantuje szybkie terminy realizacji przy uzyskiwaniu ww. dokumentów, a także prowadzi do zminimalizowania czasu potrzebnego na ich uzyskanie ze strony zatrudnionych.

Współpracują z nami: